Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

“Nuk është një 16-vjeçar normal”, legjenda spanjolle i mahnitur nga Yamal

E sheh duke luajtur dhe është e vështirë ta besosh se Lamine Yamal nuk është më tepër se 16 vjeç. Adoleshenti i talentuar po konfirmohet edhe te Spanja përveç performancave pozitive te Barcelona.

Një legjendë e katalanasve, Andres Iniesta, e cilëson të pazakontë atë që po bën Yamal në moshë kaq të re.

Rëndësia që ai kishte te Barcelona dhe ajo që po bën në kombëtare nuk janë brenda parametrave normalë të një 16-vjeçari… Yamal duhet inkurajuar që të vazhdojë kështu.

Lexo edhe: 

Ne duhet të përfitojmë nga talenti që zotëron dhe nga ajo që po bën, por sigurisht duke monitoruar me kujdes përparimin dhe rritjen e tij me kalimin e kohës”, u shpreh 40-vjeçari.

Iniesta, një ndër mesfushorët më të mirë në historinë e futbollit, nuk ka ndërmend të ndalet. Aktualisht po luan në Emiratet e Bashkuara Arabe me Emirates Club.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Futboll

Sulmuesi nga Guinea, Serhou Guirassy, i cili zhvilloi një sezon të mrekullueshëm me Stuttgartin, ishte i zgjedhuri për sulmin e Borussias së Dortmundit, që...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...