Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Nuk është pjesë e planeve të Artetës, Pepe drejt rikthimit në Francë

Pepe refuzon rikthimin te Arsenali
Pepe refuzon rikthimin te Arsenali

Arsenali po përpiqet të gjejë një ekip për Nicolas Pepe, pasi sulmuesi nuk është më pjesë e planeve të tyre.

Mediet britanike raportojnë se Pepe ka kontratë deri në 2024-ën me “The Gunners”, por francezi nuk është pjesë e planeve të Mikel Artetës.

Për këtë arsye Arsenal ia ka ofruar 26-vjeçarin klubit të Paris Saint-Germain, që tashmë është në kërkim të një sulmuesi pas largimit të Angel Di Marias, që është pjesë e parizienëve deri më 30 qershor.

Gjatë këtij sezonit të Premier League që sapo është mbyllur, Nicolas Pepe ka marrë pjesë në 20 ndeshje dhe në to ka shënuar një gol dhe ka dhënë një assist.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...