Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

“Nuk futemi me karta identiteti në stadium”, Reagon “Tirona Fanatics”: Ndaj Vllaznisë si në aeroport!

Siguria në stadium është një nga kërkesat më të rëndësishme nga ana e UEFA-s në prag të zhvillimit të finales së Conference League në Air Albania. Në takimet e fundit të zhvilluara në këtë impiant ka pasur probleme, ndërsa në sfidën e kaluar kur përballej Tirana me Vllazninë, policia vendosi të mos lejonte tifozët të hynin në stadium pa mjet identifikimi me vete.

Por, ultrasit dhe saktësisht tifogrupi i Tiranës, “Tirona Fanatics” kanë reaguar së fundmi në lidhje me kartat e identitetit duke theksuar se ata për asnjë moment nuk do të hyjnë në stadium duke treguar mjetet e identifikimit ndërsa shtojnë se ndaj shkodranëve hyrja në stadium ishte njësoj sikur të kaloje në një aeroport.

[quiz-cat id=”297408″]

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...