Abissnet Superiore

“Nuk futemi me karta identiteti në stadium”, Reagon “Tirona Fanatics”: Ndaj Vllaznisë si në aeroport!

Siguria në stadium është një nga kërkesat më të rëndësishme nga ana e UEFA-s në prag të zhvillimit të finales së Conference League në Air Albania. Në takimet e fundit të zhvilluara në këtë impiant ka pasur probleme, ndërsa në sfidën e kaluar kur përballej Tirana me Vllazninë, policia vendosi të mos lejonte tifozët të hynin në stadium pa mjet identifikimi me vete.

Por, ultrasit dhe saktësisht tifogrupi i Tiranës, “Tirona Fanatics” kanë reaguar së fundmi në lidhje me kartat e identitetit duke theksuar se ata për asnjë moment nuk do të hyjnë në stadium duke treguar mjetet e identifikimit ndërsa shtojnë se ndaj shkodranëve hyrja në stadium ishte njësoj sikur të kaloje në një aeroport.

Quiz: Premier League

Nëse jeni fans i futbollit anglez dhe ndiqni ndeshjet e tij, atëherë me siguri që do të dini edhe përgjigjet e quiz-it të mëposhtëm...


Të Fundit

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency