Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Nuk gjeti hapësira, futbollisti shqiptar e mbyll me ekipin e Superligës së Turqisë

Kristal Abazaj mbyll përvojën me skuadrën e Istanbulsporit në Turqi. Futbollisti shqiptar, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka zyrtarizuar divorcin me ekipin e Superligës Turke, pjesë e të cilit ka qenë prej dy vitesh e gjysmë:

“Sot ndërpreva kontratën me klubin e Instanbusporit. Dua t’i falënderoj për këto dy vite e gjysmë të bukura që kaluam bashkë. Faleminderit për gjithçka dhe ju urojmë të mirën në të ardhmen.”

Gjatë këtij sezoni, 26-vjeçari luajti vetëm 185 minuta në kampionat (pesë ndeshje, vetëm dy si titullar.

Abazaj para se të transferohej në Turqi, atëherë ë Ligë e Parë, luajti për një sezon te Kukësi në formë huazimi nga Anderlehti. Me ekipin verilindor u aktivizua në 34 ndeshje të Superiores, duke shënuar 10 gola. Mbetet për t’u parë se cili do të jetë stacioni i radhës i 26-vjeçarit.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...