Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

Nuk i dhuron asnjë minutë Brojës, Silva vazhdon ta “torturojë”

Asnjë minutë për Armando Brojën. Marco Silva vazhdon ta “torturojë” sulmuesin e talentuar shqiptar, të cilit nuk i dhuroi asnjë minutë në ndeshjen Brentford-Fulham. Që u mbyll në barazim pa gola.

Broja e ndoqi gjithë takimin nga pankina. Dy duelet e tjera u mbyllën me fitoren e skuadrave udhëtuese. Nottingham Forest siguroi tri pikë jetike për mbijetesën në fushën e Sheffield Utd. Aty ku triumfoi 1-3.

Lexo edhe: 

Ndërkohë, Newcastle i dha një goditje të rëndë shpresave të Burnleyt për të qëndruar në Premier League. Bardhezinjtë triumfuan 1-4 përballë skuadrës së Aro Muric.

BURNLEY-NEWCASTLE 1-4

Pavarësisht se pësoi 4 gola, portieri titullar i Kosovës ishte ndër më të mirët në fushë. Me pritjet e tij ndikoi që humbja e Burnleyt të mos ishte më e rëndë, ndërkohë që i priti një penallti edhe suedezit Isak.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....