Connect with us

Hi, what are you looking for?

Formula 1

“Nuk ia ndien për kritikat”, Verstappen: Unë sjell trofetë dhe fitoj gjithmonë

Në Çmimin e Madh të Shteteve të Bashkuara, fundjavën e kaluar, Max Verstappen fitoi garën e tij të 15-të të sezonit (vetëm në tri ku ka triumfuar piloti holandez: Arabi Saudite, Azerbajxhan dhe Singapor) dhe në ceremoninë e ndarjes së Çmimeve, ai u ngacmua nga fansat e shokut të tij të skuadrës, Sergio Pérez.

Duke folur për ViaPlay, Verstappen iu përgjigj kritikave: “Në fund të fundit, unë jam ai që sjell trofetë në shtëpi dhe fiton gjithmonë, ndaj nuk kam asnjë problem me këtë”.

Lexo edhe:

Në moshën 26-vjeçare, Max Verstappen ka fituar tri kampionatet e fundit të Formula 1 në vitin 2023 ka thyer dy rekorde, duke fituar 15 gara në një sezon të vetëm, 10 prej tyre radhazi.

Çmimi i Madh i radhës do të jetë në Meksikë, fundjavën e ardhshme, me tri gara të tjera që kanë mbetur deri në fund të kampionatit: në Brazil, përsëri në Shtetet e Bashkuara (në Las Vegas) dhe në Abu Dhabi, në Emiratet e Bashkuara Arabe.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...