Kategoria Superiore

Nuk ishte në planet e Lerdas, Cardoso huazohet në Kosovë

Lucas Ferreira Cardoso nuk do të jetë pjesë e Partizanit sezonin e ardhshëm, edhe pse ka kontratë me të kuqtë. 16-herë kampionët e Shqipërisë kanë vendosur ta huazojnë brazilianin në Kosovë te Drita e Gjilanit. Ky vendim erdhi pasi trajneri Lerda nuk e kishte në plane futbollistin. Më poshtë, njoftimi i Partizanit:

“Klubi zyrtarizon transferimin e Lucas Ferreira Cardoso tek skuadra e Dritës. Sulmuesi 25 -vjeçar i cili iu bashkua kampionëve në janarin e vitit 2018 nga Pelisteri, do të kalojë me formulën e huazimit në radhët e ekipit kosovar Drita. Marrëveshja është arritur sot me pëlqimin e të 3 palëve dhe Cardoso do të jetë lojtar i Dritës deri në përfundim të sezonit futbollistik 2019-2020.”

Klubi i kuq ka njoftuar gjithashtu se këtë të shtunë, në orë 18:00, do të zhvillohet miqësorja me Laçin, në stadiumin e kurbinasve.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency