Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

“Nuk ishte penallti”, “ish”-i i Anglisë: Do tërboheshim po të jepej kundër nesh!

Në lidhje me penalltinë që iu dha Anglisë me ndihmën e VAR-it në gjysmëfinalen e fituar 2-1 kundër Holandës, ka reaguar edhe Gary Neville.

Ish-mbrojtësi i njohur i Manchester United dhe kombëtares ishullore, ka dhënë një deklaratë që nuk është pritur aspak mirë në Angli.

 

Për Neville, i cili e sheh episodin me syrin e mbrojtësit, nuk ishte penallti kontakti Denzel Dumfries-Harry Kane.

Nuk ka shanse të jetë penallti, ai kontakt nuk është kurrë penallti! Nëse do të ishim në krahun tjetër dhe do të jepej penallti kundër nesh, do të ndiheshim të shkatërruar.

Lexo edhe: 

Gjithsesi, të jem i sinqertë nuk më intereson shumë. Sepse mendoj se Anglia do të ishte kualifikuar edhe pa atë penallti. Do e kishim gjetur gjithsesi një mënyrë për të mbërritur te goli”.

Njësoj mendon edhe Roy Keane, ish-kapiteni legjendar i “Djajve të Kuq”. Për irlandezin penalltia për “Tre Luanët” nuk qëndronte.

Jam dakord, edhe për mua nuk ishte fare penallti”.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...