Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

“Nuk jemi çmendur”, Tuchel: Të zhbllokohemi më herët…

Bayern Munchen nuk mund të mos e shfrytëzonte mundësinë për të parakaluar Borussia Dortmund në renditje dhe për t’u rikthyer në komandën e Bundesligës.

Dhe ashtu ndodhi pas fitores 2-0 ndaj Hertha Berlin, përballje ku skuadra kryeqytetase rezistoi deri në minutën e 69’.

Lexo edhe: 

Gnabry dhe Coman shënuan pas dy asisteve fantastike të kapitenit Kimmich. Trajneri Thomas Tuchel ndihet i lumtur për fitoren, por rastet e shumta të humbura e shqetësojnë.

Ishte një ndeshje ku nuk duhet ta humbnim përqendrimin për asnjë moment. U përballem me probleme në pjesën e parë. Goli i parë erdhi vonë.

Disi tepër vonë, pasi humbëm shumë raste të pastra. Sigurisht që vetëbesimi nuk është maksimal, por nuk jemi çmendur dhe nuk e kemi humbur toruan”, u shpreh Tuchel.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...