Connect with us

Hi, what are you looking for?

Carabao Cup

“Nuk ju toleroj më”, Ten Hag nuk e “ngop” as fitorja 0-3

Manchester United fitoi 0-3 gjysmëfinalen e parë të EFL Cup përballë Nottingham Forest, rezultat që afron skuadrën e Eric ten Hag me finalen e madhe.

Pavarësisht suksesit të pastër trajneri holandez nuk kalon në eufori. Në prononcimin e dhënë pas ndeshjes, Ten Hag theksoi se pret më shumë nga skuadra.

 

Jam i kënaqur me atë që bëmë gjatë 90 minutave. Ishte një moment kur rrezikuam shumë, dhe pikërisht në këtë aspekt duhet të përmirësohemi.

Por në përgjithësi e kontrolluam mirë ndeshjen. Ama, e përsëris që disa gjëra nuk duhet të ndodhin më gjatë ndeshjeve tona.

 

Duhet të mësojmë nga gabimet dhe të përmirësohemi nëse duam të jemi një skuadër e madhe. Përqendrimi nuk duhet të mungojë kurrë”, deklaroi trajneri holandez.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...