La Liga

Nuk ka dëmshpërblim për Santosin, Barça fiton gjyqin në TAS

Barcelona ka arritur të marrë një fitore të rëndësishme gjyqësore, pasi TAS-i në Zvicër ka hedhur poshtë pretendimet e klubit brazilian të Santosit, për të marrë një dëmshpërblim prej më tepër se 60 milionë eurosh.

Brazilianët kishin ngritur pretendimet për parregullsi në transferimin e Neymar te Barcelona në verën e 2013-ës dhe kërkonin në këmbim një dëmshpërblim në vlerën e 61.295 milionë eurove.

Megjithatë në vendimin e publikuar sot, TAS arsyetoi se Barcelona nuk ka shkelur asnjë rregull gjatë transferimit të Neymar, pasi gjithçka është bërë me marrëveshje dhe klubi katalan ka paguar si për babanë e yllit brazilian, ashtu edhe për klubin e Santos.

Tani katalanët do të mund të planifikojnë edhe 60 milionë euro më shumë për të shpenzuar në merkaton e verës që pritet të jetë vërtetë e bujshme për ta dhe për më tepër, synohet rikthimi në “Camp Nou” pikërisht i brazilianit Neymar.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency