Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Nuk ka fituar asnjë ndeshje gjatë 2023-shit, Crystal Palace shkarkon trajnerin e njohur

Patrick Vieira është shkarkuar nga posti i trajnerit të Crystal Palace. Klubi anglez, i 12-ti në klasifikimin e përgjithshëm të Premier League-s, renditet i 12-ti me vetëm tri pikë mbi zonën e rënies.

“Rezultatet në muajt e fundit na kanë vënë në një situatë të vështirë në ligë dhe ne ndjemë se duhej një ndryshim për të na dhënë shanset më të mira për të qëndruar në Premier League”, deklaroi tha presidenti i klubit londinez, Steve Parish.

Lexo edhe: 

Crystal Palace nuk ka fituar asnjë ndeshje në Premier League gjatë vitit 2023. Suksesi i fundit dadon në muajin dhjetor (31), 0-2 në fushën e Bournemouthit.

 

 

 

Lajme të tjera

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...

Euro 2024

Kombëtarja shqiptare do të nisë rrugëtimin drejt Gjermani 2024 përballë Polonisë në Varshavë.. Trajneri Sylvinho dhe Sokol Cikalleshi, dolën në konferencën e zakonshme për...