Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Nuk ka fituar ende një ndeshje, dy kampionë bote kthehen për të “shpëtuar” Stuttgartin

Sami Khedira kthehet në klubin ku është rritur si futbollist. Ish-lojtari i Realit të Madridit dhe Juventusit do ta mbulojë rolin e këshilltarit bashkë me Philipp Lahm te Stuttgarti.

Ende në kërkim të fitores së parë në Bundesligë, Stuttgarti vendosi të mbështetej te emrat me përvojë, në përpjekjet për të ndryshuar kursin.

Jo duke forcuar ekipin me lojtarë cilësore, por duke përfshirë dy kampionë të botës në organikën e tij: Sami Khediran dhe Philipp Lahm.

Për të dy është një rikthim në Stuttgarti: Khedira kthehet në vendlindjen e tij dhe në klubin ku spikati në nivele të mëdha përpara se të vazhdonte karrierën e tij te Reali i Madridit, Juventusi dhe Hertha e Berlinit, ndërsa Lahm, një nga legjendat tashmë e Bayernit, ka luajtur për dy sezone në Stuttgart midis viteve 2003 dhe 2005.

Të dy i bashkohen klubit si këshilltarë të drejtorit menaxhues, Alexander Wehrle.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...