Connect with us

Hi, what are you looking for?

FA Cup

Nuk ka fitues mes Liverpool-Wolves, skuadrat do duhet të presin për kualifikimin në 1/16-at e FA Cup

Liverpool-Wolves e ka shtyrë për në takimin e radhës mes tyre se cili do të kualifikohet për në raundin e 1/16-ave të FA Cup.

Dy skuadrat u ndanë me barazimin 2-2, në një sfidë që rezultoi të ishte spektakolare.

Golat për “The Reds” i realizuan Nunez në minutën e 45’ dhe Salah në minutën e 52’. Nga ana tjetër për Wolverhampton shënuan Guedes në minutën e 26’ dhe Hëang Hee-Chan në minutën e 67’.

Duke qenë se ky takim u mbyll pa fitues, atëherë ekipi që do të kalojë për në raundin e radhës të FA Cup do të përcaktohet në ndeshjen e kthimit.

 

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...