Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Shqipërisë

Nuk ka fitues mes Teuta-Tirana, Fagu debuton me barazim me “bardheblutë” në çerekfinale të Kupës së Shqipërisë

Teuta dhe Tirana nuk shkuan më shumë se barazimi 0-0 në ndeshjen e parë të fazës çerekfinale në Kupën e Shqipërisë të luajtur në “Niko Dovana”, duke lënë totalisht të hapur kualifikimin për ndeshjen e kthimit.

Në Durrës, Tirana u prezantua pas humbjes në derbi, ndërsa ishte edhe ndeshja debutuese për trajnerin e ri Erbim Fagu.

Lexo edhe: 

90 minutat dhuruan një futboll të kujdesshëm mes dy skuadrave që krijuan pak.

Ne pjesën e parë, Teuta gjeti golin në fundin e fraksionit me anë të Llocit, por goli u anulua për pozicion të parregullt, teksa në pjesën e dytë, Teuta kërcënoi përsëri, këtë herë me Filin që i shkoi pranë golit në minutën e 64-të.

Pas këtij momenti, rastet konkrete munguan në portat respektive dhe goli rezultoi një mision i pamundur.

Kështu, Teuta dhe Tirana do të diskutojnë biletën e kualifikimit për në gjysmëfinale në ndeshjen e kthimit, me durrsakët që e shohin Kupën si rrugën e vetme për të prekur Europën, teksa “bardheblutë” do të provojnë gjithçka edhe pse fokusi mbetet te kampionati dhe zona “play-off”.

Lajme të tjera

Futboll

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...