Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Nuk ka fund tersi për Neymar, dëmton krahun në grumbullimin me Brazilin

Që nga kalimi në në Arabinë Saudite, Neymar nuk ka luajtur ende asnjë minutë me Al-Hilal.

Braziliani është zyrtarisht i dëmtuar, por gjithsesi i është përgjigjur ftesës së kombëtares së Brazilit në kuadër të ndeshjeve kualifikuese për Botërorin 2026.

Lexoni edhe:

Megjithatë mediet braziliane raportojnë se në seanca e fundit stërvitore nuk ka shkuar ashtu siç ishte planifikuar për ish-lojtarin e Paris Saint-Germain.

Pas një goditjeje, braziliani u rrëzua në tokë në krahun e djathtë, të cilin e dëmtoi dhe ndërpreu menjëherë stërvitjen, ndërsa u fashua menjëherë nga stafi mjekësor.

Ende nuk dihet nëse Neymar do të jetë në gjendje të luajë me skuadrën e Brazilit për kualifikueset.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....