Bundesliga

Nuk ka histori në Mynih, Bayerni “shkrin” Dortmundin për 45 minuta

Ishte sfida më e rëndësishme e sezonit dhe duhej të ishte edhe më spektakolarja, por përballja Bayern Munchen-Borussia Dortmund, e zhvilluar në impiantin “Allianz Arena” të bavarezëve, pati shumë pak histori.

Kjo pasi të besuarit e trajnerit Niko Kovaç dominuan totalisht dhe treguan tërë supremacinë e tyre, duke vendosur fatin e sfidës që në pjesën e parë, pasi shënuan plot 5 herë në portën e verdhezinjve.

Sfida u zhbllokua nga një ish si Mats Hummels, që shënoi në minutën e 10 me kokë, pasi shfrytëzoi mjaft mirë një krosim të ardhur nga këndi.

Më pas ishin Lewandowski, Martinez dhe Gnabry, të cilët shënuan edhe 3 herë të tjera në 45-minutëshin e parë, duke çuar skuadrën në dhomat e zhveshjes në avantazh të 4 golave.

Pjesa e dytë dhuroi një tablo krejt tjetër, me Bayernin që menaxhoi mirë avantazhin e thellë, dhe Dortmundin që nuk kishte forca për të ndryshuar rrjedhën e lojës, ndërsa në minutën e 90’, ishte sërish polaku Lewandowski që shënoi golin e dytë personal dhe vulosi rezultatin 5-0.

Me këtë fitore, Bayerni i Mynihut merr kryesimin e renditjes, në kuotën e 64 pikëve, një më tepër se Borussia e Dortmundit, ndërkohë që kanë mbetur ende edhe 6 javë për t’u luajtur deri në fund të sezonit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency