Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Nuk ka më dilema, United zgjedh pasardhësin e Ralf Rangnick

Mauricio Pochettino është kandidati kryesor për postin e trajnerit të Manchester United. Argjentinasi e ka shprehur gjithmonë dëshirën e tij për t’u rikthyer në Premier League, kampionat ku ka drejtuar Southampton dhe Tottenham më parë.

49-vjeçari ka kontratë deri në vitin 2023 me PSG-në, por aventura e tij në kryeqytetin francez do të përfundojë në verë. Raportet me drejtorin sportiv, Leonardon, nuk janë aspak të mira.

PSG vendosi ta shkarkojë Pochettinon në janar, por Zidane nuk pranoi të merrte drejtimin e ekipit francez, duke e shtyrë zbarkimin e tij në Paris për në fund të sezonit.

Mirror raporton se Pochettino është i preferuari i drejtuesve të Manchester United për të zëvendësuar Rangnick në stolin e “Djajve të Kuq” në verë, me gjermanin që do të marrë detyrën e këshilltarit të klubit.

[quiz-cat id=”288388″]

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...