Merkato

Nuk ka më dyshime, Dunga prezantohet në klubin japonez

Ashtu siç pati deklaruar më herët Drejtori Sportiv i Vllaznisë, Matko Djarmati për Supersport, sulmuesi kenian Ismael Dunga nuk do të jetë më pjesë e shkodranëve, pasi është transferuar në kampionatin japonez.

Futbollisti ka bërë edhe prezantimin zyrtar sot për klubin e Sagan Tosu, i cili po negocionte me shkodranët prej disa javësh dhe më në fund arriti marrëveshjen për të blerë kartonin e kenianit.

“Unë jam Ismael Dunga. Jam shumë i lumtur që jam pjesë e Sagan Tosu. Doja shumë të isha në këtë ekip dhe do të bëj më të mirën këtu”, tha Dunga në videon e prezantimit me tifozët e klubit japonez.

Djarmati preferoi të mos zbulojë detajet e transferimit, por burime për Supersport konfirmon se Vllaznia ka përfituar një shifër prej rreth 100 milionë lekësh të vjetra nga kartoni i Dungës.

Sulmuesi kenian iu bashkua shkodranëve në verë si futbollist i lirë, pasi kishte ndërprerë bashkëpunimin me Tiranën, ndërsa me fanellën kuqeblu luajti 7 ndeshje dhe arriti të shënojë 4 gola.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency