Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Nuk ka më dyshime, Firmino zyrtarisht futbollist i Al Ahlit

Al Ahli, klub nga Arabia Saudite, njoftoi nënshkrimin me Roberto Firminon, sulmuesin brazilian që përfaqësoi Liverpoolin që nga viti 2015.

Në moshën 31-vjeçare, braziliani u josh nga milionat e arabëve, duke iu bashkuar “yjeve” të tjerë të futbollit si: Cristiano Ronaldo, Karim Benzema, N’Golo Kanté apo Marcelo Brozovic.

Lexo edhe: 

Firmino, i cili në tetë vjet te Liverpool shënoi 111 gola (plus 79 asistime) në 362 ndeshje, ka nënshkruar për skuadrën e qytetit Jeddah deri në vitin 2026.

Tek Al Ahli është portieri senegalez Edouard Mendy, dikur i Chelsea-t dhe po vazhdojnë negociatat për Riyad Mahrez, algjerianin e Manchester City-t.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...