Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

“Nuk ka më kthim pas”, Tuchel: Bayern po kërkon trajner prej kohësh, tani nuk ia vlen më!

Thomas Tuchel nuk ka ndërmend të qëndrojë te Bayern Munich sezonin e ardhshëm. Trajneri shprehet se tashmë nuk ia vlen më që palët të ulen dhe të bisedojnë sërish, sidomos kur drejtuesit e klubit po kërkojnë prej kohësh një tjetër teknik.

“Kemi arritur që të biem dakord dhe të mbyllim kontratën, kjo tashmë është një fakt. Prej momentit kur vendosëm të ndaheshim, drejtuesit e klubit kanë nisur kërkimet për trajnerin e ri. Ndoshta, këtë kishin nisur ta bënin edhe përpara se të flisnin dhe të ndaheshin zyrtarisht nga unë.

xoni edhe:

Mendoj se nuk do të ishte korrekte që drejtuesit e Bayern të vinin sërish tek unë dhe të më kërkonin që të qëndroja. Unë jam shumë i qartë sa i takon vendimit tim”, u shpreh Tuchel.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...