Premier League

Nuk ka rinovim me Man. United, Pogba drejt transferimit te PSG-ja

E ardhmja e Paul Pogba është gjithmonë e më larg Manchesterit. Kontrata e mesfushorit francez me “djajtë e kuq” skadon verën e ardhshme dhe deri tani palët nuk kanë bërë asnjë tentativë për ta rinovuar, ndaj Mino Raiola po punon për të gjetur një tjetër sistemim për klientin e tij.

Menaxheri i Pogba ka bërë sondazhe në disa klube të mëdha europiane, por për momentin vetëm Paris Saint Germain duket e aftë ekonomikisht për të blerë kartonin e mesfushorit dhe për të shtuar një tjetër yll në “Parkun e Princave”.

Pas Wijnaldum, Hakimit, Sergio Ramosit e Donnarummës, kryeqytetasit kanë dhënë miratimin edhe për transferimin e Pogba, teksa kanë shprehur gatishmërinë për të paguar rreth 50 milionë euro për kartonin e tij.

Natyrisht kjo shifër është shumë më e ulët sesa pretendojnë anglezët, por në kushtet kur mund ta humbin me parametra zero verën e ardhshme, do të ishte më mirë të arkëtonin ato 50 milionë euro këtë verë.

Përveç Paris Saint Germain, edhe Juventus ka shprehur dëshirën për të rikthyer në Torino mesfushorin kampion bote me Francën, por bardhezinjtë nuk mund të përmbushin pretendimet ekonomike të Pogba, pasi kanë tashmë një pagë mjaft të lartë për të përballuar, atë të portugezit Cristiano Ronaldo.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency