Premier League

Nuk ka surpriza në Angli, të mëdhatë fitojnë të gjitha

Chelsea triumfoi me rezultatin 2-0 në derbin e Londrës përballë Tottenhamit, një rezultat ky që sjell konfirmimin të paktën përkohësisht të trajnerit italian Maurizio Sarri.

Në sfidën e zhvilluar në “Stamford Bridge” nuk u pa Chelsea i zakonshëm që dominon kontrollin e topit, por një skuadër shumë më cinike, që zbriste shpejt me kundërsulm, duke rrezikuar kuadratin e Lloris.

Megjithatë pjesa e parë përfundoi në barazim pa gola, ndërsa rezultati u zhbllokua në minutën e 57’, me golin e shënuar nga Pedro, pas një asisti nga Azpiliqueta, ndërsa autogoli i Trippier në minutën e 85-të, vulosi edhe triumfin e “bluve”.

Fitore të thellë 5-0 mori Liverpooli në sfidën e zhvilluar në “Anfield Road, përballë Watfordit, në një sfidë ku shënuan dy herë Mane, dy herë Van Dijk dhe një herë Divock Origi.

Edhe Arsenali shkatërroi me goleadë 5-1 skuadrën e Bournemouthit, në një sfidë ku shënuan plot 5 futbollistë të ndryshëm, si Ozil, Koscielny, Aubameyang, Laccazette dhe Mkhitaryan.

Fitore minimale 1-0 mori edhe Manchester City në shtëpi përballë West Hamit, në një sfidë që u vendos nga një gol i shënuar nga Sergio Aguero me 11-metërsh në pjesën e dytë. Ky 3-pikërsh i mjaftoi skuadrës së Guardiolës që të mbajë ritmin e Liverpoolit në renditje, duke u pozicionuar vetëm një pik pas “The reds”.

Ole Gunnar Solskjaer vijon me ecurinë fantastike në stolin e Manchester Unitedit, që pas barazimit pa gola me Liverpoolin, fitoi me rezultatin 1-3 në transfertën ndaj Crystal Palace.

Romelu Lukaku e nisi si titullar këtë sfidë dhe shënoi dopietë sot, ndërsa Ashley Young vulosi fitoren për “Djajtë e kuq”, që nuk kanë humbur asnjë takim në kampionatin anglez, që kur në stol u ul tekniku norvegjez.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency