Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Mbretit

“Nuk luajtëm mirë”, Xavi: Ky Real është shumë i fortë

Barcelona fitoi 0-1 në Madrid përballë Realit, duke hedhur një hap drejt kualifikimit në finalen e Kupës së Mbretit. Xavi është i kënaqur me suksesin në sfidën e parë, aq më tepër ndaj “armiqve” të Realit.

Rezultati është shumë pozitiv, por është edhe ndeshja e kthimit. Jemi të kënaqur. Ia dolëm t’i kufizonim. Ata janë një skuadër që krijojnë shumë raste për gol. Por ndaj nesh e krijuan rastin e parë të rrezikshëm në 89’.

https://twitter.com/i/status/1631428008383852545

Fituam shumë duele ndaj një kundërshtari të nivelit të lartë. Sigurisht që nuk e dominuam ndeshjen. Jemi të lumtur me fitoren, por jo me lojën. Do të bëjmë pak ndryshime në ndeshjen e kthimit.

Është avantazh të luajmë përballë tifozëve tanë, por ky Real është shumë i fortë. Të njëjtën gjë do të thoja edhe nëse do të kishim humbur. Duam të kualifikohemi në finale”, u shpreh Xavi.

LEXO EDHE:

Autogoli i Eder Militaos në pjesën e parë, vendosi duelin e luajtur në “Santiago Bernabeu”. Takimi i kthimit do të zhvillohet në “Camp Nou” në datën 5 prill.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Bundesliga

Çmenduri në Bundesliga 2, kampionat ku fati i zi vijon të ndjekë Hamburgun. Skuadra historike gjermane, fitoi 0-1 në Sandhauesen dhe ishte shumë afër...

Bundesliga

Joshua Kimmich e shijoi në maksimum titullin e fundit kampion. Bayern Munchen ia doli të siguronte trofeun më të rëndësishëm në Gjermani për të...