Futboll

Nuk luajti në Kupë, Memushaj larg Pescarës

Tashmë sinjali është i qartë. E ardhmja e Ledian Memushajt është larg Pescarës. Trajneri Zeman e la jashtë skuadrës kapitenin, për ndeshjen e Kupës së Italisë, ku “delfinët” fituan 5-3 përballë Triestinës.

Kur kanë mbetur edhe pak javë nga mbyllja e merkatos, klubi dhe stafi teknik konfirmuan se po e planifikojnë edicionin e ri pa mesfushorin e Kombëtares shqiptare.

Memushaj u përzgjodh nga klubi për të prezantuar fanellën e ndeshjeve jashtë fushe, për sezonin 2017-2018, por edhe pse vendimi fillimisht u interpretua si zgjedhje e klubit për ta mbajtur përfundimisht lojtarin, tashmë situata ka ndryshuar.

30-vjeçari kuqezi është me valixhe në dorë, ndërsa menaxheri i tij, Mario Giuffredi vazhdon kontaktet me Sionin e Paolo Tramezzanit. Pengesa lidhet me faktin se ndërmjet kërkesës dhe ofertës ka gjysmë milioni euro diferencë. Shifra është e konsiderueshme, por marrëveshja është mëse e mundur, nëse palët e përfshira në negociata do të shfaqin vullnet për të gjetur akordin.

Një alternativë për Ledian Memushajn mbetet edhe Benevento, skuadër e sapo ngjitur në Serinë A italiane. Pas interesimit të shfaqur në fillim të merkatos, klubi nga Kampanja u duk sikur u tërhoq, por nuk është përjashtuar si mundësi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency