Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

“Nuk më interesojnë paratë dhe i urrej diskotekat”, Endrick përgatitet për Realin

Real Madrid duket se ka gjetur një profesionist të vërtetë tek Endrick dhe jo thjesht një djalosh me shumë cilësi që do të vijë nga Brazili në vitin 2024, sapo të mbushë 18-vjeç. Sulmuesi, pjesë e Palmeiras në vendlindje, së fundmi thekson se është shumë i dhënë pas familjes dhe se preferon një darkë me ta në një restorant të qetë se sa një festë në diskotekat e zhurmshme.

“Të jem i sinqertë unë i urrej diskotekat dhe festat, preferoj më mirë të shkoj në restorant me familjen time. Ndër të tjera as nuk më intereson shumë sa para fitoj, sa do të fitoj apo vitet në kontratë.

Lexoni edhe:

Unë dua vetëm të luaj futboll dhe ta shijoj atë. Jam i ri, por kam parë shumë. Kam parë lojtarë të cilët kanë gabuar dhe unë dua të mësoj që të mos përsëris gabimet”, u shpreh Endrick.

Lajme të tjera

Futboll

Ndeshja Waalwijk-Ajax u ndërpre përfundimisht, pas dëmtimit të rëndë që pësoi portieri Eitenne Vaessen. Portieri i vendasve ra pa ndjenja në minutën e 85’...

La Liga

Myrto Uzuni nuk e nisi si titullar ndeshjen e Granadës në transfertë ndaj Almerias si pasojë e një problem fizik nga sfida e kaluar....

Premier League

Organi i gjyqtarëve PGMOL (Professional Game Match Officials Limite) ka pranuar se vendimi për të anuluar golin e Luis Diaz në humbjen 2-1 të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...