Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Nuk më pëlqen më futbolli”, Benzema: Mjafton të bësh gola dhe konsiderohesh më i miri

Sulmuesi i Real Madrid, Karim Benzema “shpërthen” kundër vlerësimeve që jepen mbi futbollin e ditëve të sotme. Në një intervistë të fundit për France Football, 35-vjeçari theksoi se nuk i pëlqen fakti që dikush vlerësohet vetëm sepse shënon golin edhe nëse ka zhvilluar një ndeshje të dobët. Fituesi në fuqi i “Topit të Artë” shtoi se goli nuk është gjithçka në futboll, por duket se kritikët shohin vetëm këtë aspekt duke harruar edhe anën taktike, lëvizjet në fushë dhe shumë detaje të tjera.

Lexo edhe:

“U bë kohë që nuk shohim aspak se çfarë bën një lojtar në fushë, mjafton që dikush të shënojë golin dhe ditën tjetër ai konsiderohet si më i miri. Më ka ndodhur edhe mua një fenomen i tillë. Ka pasur ndeshje në të cilat nuk kam luajtur aspak mirë, por kam shënuar.

Menjëherë më pas shoh që vijnë elozhe dhe nuk më pëlqen diçka e tillë sepse nuk është vetëm goli gjithçka në futboll. Nuk më pëlqen më ky lloj futbolli dhe ky lloj vlerësimi”, u shpreh Benzema që edhe këtë sezon ishte golashënuesi më i mirë për Real Madrid falë 29 gola në 41 paraqitje në të gjitha kompeticionet me fanellën e Los Blancos.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...