Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

“Nuk më plas fare për United, Ronaldo do na dërgojë në majë të botës”

Portugalia është një nga kombëtaret pretendente për triumfin final në Botërorin e Katarit. Kombëtarja luzitane nuk ka fituar kurrë më parë një Kupë Bote, pavarësisht se ndër vite ka pasur breza të shkëlqyer lojtarësh.

Trajneri i Portugalisë, Fernando Santos ka komentuar momentin e vështirë që po kalon Cristiano Ronaldo. Kapiteni ka prishur çdo raport me Manchester United, por një gjë e tillë nuk e shqetëson 68-vjeçarin nga Lisbona.

Nuk më intereson situata që po krijohet mes Manchester United dhe Cristianos, ai është gjithmonë i uritur. Cris dëshiron të na dërgojë në majën e botës”, theksoi Santos, i cili ka besim maksimal te pesë herë fituesi i Topit të Artë, pavarësisht se gjatë kësaj periudhe ka luajtur fare pak.

37-vjeçari do të luajë Botërorin e pestë në karrierë në Katar. Portugalia është pjesë e grupit H, aty ku do të tentojë të lërë pas Uruguain, Ganën dhe Korenë e Jugut.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....