Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

“Nuk mund të stërvitet në maksimum”, Ancelotti shpjegon rënien e Valverde

Ernesto Valverde ishte autor i një starti fantastik të sezonit teksa u shndërrua në një nga lojtarët më të spikatur për Real Madrid. Mirëpo, pas Kupës së Botës në Katar ku ishte pjesë e Uruguajit mesfushori pësoi një rënie të formës duke ndikuar negativisht më pas edhe në rezultatet e Real Madrid.

Pas sfidës me Manchester City në Etihad Stadium, Valverde ishte një nga më të kritikuarit në radhët e Los Blancos megjithatë trajneri Carlo Ancelotti shpjegon edhe arsyet pse nuk është më ai i fillim sezonit. Në konferencën për shtyp para ndeshjes së radhës në kampionat ndaj Valencias, tekniku italian shpjegoi se Valverde vuan një dëmtim që nuk e lejon të stërvitet në maksimum.

Lexo edhe:

“Valverde nuk mundi të mbante formën e pjesës së parë të sezonit, ishte duke bërë një paraqitje të mrekullueshme. Tregoi një nivel spektakolar. Por, më duhet të them se ai vuan nga një dëmtim në këmbë që nuk e lejon të stërvitet në maksimum.

Unë e vlerësoj shumë Valverden pasi në një pjesë të madhe të ndeshjeve ja ka dalë që të bëjë diferencën. E di që në sfidën me Cityn nuk ishte në më të mirën e tij, por ishte një ndeshje e keqe për të gjithë skuadrën. Vazhdon të mbetet një lojtar shumë i mirë, me nivel të lartë dhe që do të bëjë histori për këtë klub”, u shpreh Ancelotti.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...