Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

“Nuk na vjen njeri për vizitë”, bashkëshortja e sulmuesit: Arabia, eksperiencë e vështirë

Riyad Mahrez ishte një nga lojtarët që braktisi Europën për Arabinë Saudite. Në verën e vitit 2023, sulmuesi u largua nga Manchester City dhe firmosi me Al-Ahli. Por, adaptimi me kulturën e re nuk ka qenë aspak i lehtë për bashkëshorten e algjerianit, Tylor Ward e cila thekson se nuk mund ta besonte që në Arabi nuk mund të konsumonte alkool.

“Është shumë e vështirë, jeta këtu është shumë ndryshe. Ka raste kur nuk më pëlqen por nuk kam zgjidhje tjetër. U trondita kur Mahrez më tha se do largoheshim nga Manchesteri dhe që do transferoheshim në Jeddah. Ai më tha se kjo ishte pjesë e karrierës së tij.

Lexoni edhe:

E di që ka njëfarë konservatorizmi dhe telefonova për të gjetur se çfarë rrobash mund të vishnim dhe nëse do të duhej të mbulohesha për të shkuar në pishinë. Por, si përgjigje më thanë; Më falni, por pishina është e rezervuar vetëm për burrat.

Nuk është se më pëlqen të notoj, por ky mentalitet më bëri shumë përshtypje. Në fillim nuk e kuptoja shumë mentalitetin këtu, por më pas Mahrez më bëri të kuptoja se ishte diçka vërtet e rëndësishme. As nuk mund të konsumojmë alkool. Nuk blej dot alkool dhe ta konsumoj në shtëpi, tani askush nuk na vjen për vizitë”, u shpreh bashkëshortja e Mahrez.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...