Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Nuk ndalet Salihi, edhe 2 gola të tjerë

I pandalshmi Hamdi Salihi. Bomberi shkodran nuk po has aspak probleme në realizimin e golave tek skuadra e tij e re, Neustadt. Në takimin e radhës të Bundesligës së dytë austriake mes Vinwr Noishtad dhe Wattens, ekipi i Salihit ka arritur të fitojë me rezultatin 2-1, ku protagonist në sigurimin e tre pikëve ishte pikërisht sulmuesi kuqezi, i cili dërgoi në epërsit të tijët, në minutën e 17 të takimit. Me fillimi i fraksionit të dytë të lojës, Neustadt arrin të dyfishojë rezultatin, në minutën e 46, ku edhe një herë tjetër është Salihi ai pasi i rrëmben topin mbrojtësit të skuadrës kundërshtare, me një goditje të bukur nga distanca realizon dhe të dytin gol personal. Në javën e 7 të Bundeligës së dytë në Austri, Neustadt mban vendin e parë me shtatë pikë. Ndërkohë që bomberi shkodran, kryeson listën e golashënuesve, me 6 rrjeta të realizuara prej tij. Javë pas jave, Salihi falë golave që realizon, po konfirmohet si një element tejet i rëndësishëm për skuadrën e tij, në vijën e parë të sulmit.

Lajme të tjera

Euro 2024

Italia do të jetë kundërshtari i parë i Shqipërisë në Euro 2024, me sfidën e planifikuar për më 15 qershor në Dortmund. Trajneri Luciano...

Champions League

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Kristjan Asllani ishte përzgedhur titullar nga trajneri Simone Inzaghi në ndeshjen e Champions League të Interit në transfertë ndaj...

Lajme

Spanja në grupin e vdekjes! Marca, As, El Mundo Deportivo, Sport.es… media spanjolle është në unison sa i përket titullit që ka zgjedhur për...

Kombëtare

Short i vështirë, por të jemi optimistë. Kështu u shpreh presidenti i FSHF-së, Armand Duka në intervistën për SuperSport, ku ndër të tjera deklaroi...