Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Nuk pagoi kuotën për rritjen e fëmijëve, ish-futbollisti i Kroacisë përfundon në burg

Bosko Balaban, ish-futbollist kroat, i cili ka luajtur edhe në Premier League, akuzohet se nuk ka përmbushur detyrimet financiare ndaj ish-bashkëshortes së tij për rritjen e tre fëmijëve.

Ish-lojtari i përfaqësueses kroate mësohet se nuk paguar rreth 80 mijë euro, kështu që do të qëndrojë për një vit pas hekurave për dështimin në përmbushjen e përgjegjësive ndaj fëmijëve të tij.

Në vitin 2021, Bosko Balaban pranoi të paguante këtë shumë, por, pasi nuk e bëri këtë pas dy vitesh, tani do të burgoset për një vit, shkruan media belge HLN.

Lexo edhe: 

Balaban, i cili shënoi 10 gola në 35 ndeshjet që luajti për kombëtaren kroate, i detyrohet një shumë të majme financiare Iva Radiçit, një modele që u zgjodh Miss Kroacia në vitin 1995, me të cilën ishte i martuar për më shumë se një dekadë, deri në divorcin e tyre në vitin 2017.

Si lojtar, Balaban luajti në Premier League për Aston Villan, fitoi një kampionat dhe një kupë belge me Club Brugge dhe tri kampionate kroate me Dinamon e Zagrebit.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...