Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

“Nuk paguajmë biletat”/ Tifozët e Milanit “bojkotojnë” transfertën dhe ndihmojnë zonën e përmbytur

Këtë fundjavë, Milan udhëton në Torino në kuadër të ndeshjes së parafundit të kampionatit ndaj Juventus. Kuqezinjtë kanë nevojë për pikët maksimale duke qenë se synojnë me patjetër kualifikimin për në Champions Leaguen e sezonit të ardhshëm.

Por, pavarësisht rëndësisë së ndeshjes, kuqezinjtë nuk do të kenë me vete për këtë transfertë tifozët. “Curva Sud” e Milanit njoftoi se do të bojkotoj transfertën në Torino me arsyen se çmimet e biletave të vendosura nga Juventus janë të “fryra” dhe të pajustifikuara.

Lexo edhe:

Në vend të transfertës, tifozët kuqezinj kanë vendosur të ndërmarrin një tjetër iniciativë teksa do të ndihmojnë rajonin e Emilia-Romgnas që ditët e fundit u përfshi nga përmbytjet. Në rajonin e Emilia-Romagnas ka ende shumë njerëz në nevojë dhe tifozët e Milanit në vend të stadiumit, do të kontribuojnë për një kauzë më të madhe.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....