Merkato

Nuk po bind te Fiorentina, Cutrone drejt rikthimit në kampionatin anglez

Fiorentina riktheu në mënyrë të bujshme sulmuesin e talentuar Patrick Cutrone në janar të këtij viti ,pasi e mori në huazim me të drejtë blerjeje për shifrën e 16 milionë eurove, nga klubi anglez i Wolves.

Megjithatë 22-vjeçari nuk po bind aspak në Firence dhe sipas mediave italiane, presidenti Commisso e stafi drejtues po mendojnë të ndërpresin huazimin para kohe dhe ta rikthejnë te Wolves në merkaton e dimrit.

Deri tani Cutrone ka luajtur 23 ndeshje me Fiorentinën dhe ka shënuar 4 gola, por vetëm në 14 ndeshje ka qëndruar në fushë për më tepër se 30 minuta, ndaj së fundi është lënë në pankinë edhe për çështje strategjie.

Kjo pasi në marrëveshjen 18-mujore të huazimit, e drejta e blerjes shndërrohet në detyrim, nëse futbollisti plotëson numrin e 26 aktivizimeve dhe duket se drejtuesit kanë urdhëruar trajnerin Iachini të shmangë zbritjen në fushë të Cutrones.

Presidenti Commisso e cilëson të tepërt shpenzimin e 16 milionë eurove për kartonin e një sulmuesi që nuk është titullar dhe për më tepër, plani i drejtuesve është të përqendrohen te rritja e sulmuesve aktualë si Kouame e Vlahovic, të cilët janë në pronësi të klubit vjollcë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency