Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Nuk po rinovon me Chelsea-n, Christensen me kërkesa të çmendura ekonomike

Andreas Christensen është një nga emrat më të lakuar të merkatos. Me kalimin e ditëve, mbrojtësi danez është edhe më larg Chelsea dhe arsyeja, sipas Christian Falk, gazetarit të njohur të “Bild”, është paga që kërkon futbollisti. Deri më tani ai është një nga më të paguarit në skuadrën londineze por kërkon më shumë: 14.4 milionë euro në vit për rinovimin, një shifër e ndaluar për skuadrën blu.

Në këtë mënyrë, lojtari është shndërruar objektiv i Bayernit dhe Barçës, ofertuesit kryesorë të tij. Bavarezët janë favoritë për afrimit e Christensenit, për të zëvendësuar Niklas Sülen, që nuk do ta rinovojë kontratën dhe do të largohet në verë. “Blaugranat” mund të “peshkojnë” gjermanin dhe në Mynih të mbërrijë danezi, në një efekt të zakonshëm domino në tregun e futbollistëve. Megjithatë, shton Falk, Andreas ende nuk është joshur nga oferta e Bayernit.

 

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...