Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Nuk por rinovon kontratën, Chelsea josh sulmuesin e Milanit

AC Milan's Rafael Leao celebrates after scoring his side's first goal during a Serie A soccer match between AC Milan and Fiorentina, at the San Siro stadium in Milan, Italy, Sunday, Nov. 13, 2022. (Spada/LaPresse via AP)

Edhe pse Chelsea ishte skuadra që investoi më shumë në merkaton e dimrit, blutë vazhdojnë të rindërtojnë skuadrën dhe të mendojnë edhe për sezonin e ardhshëm. Rafael Leão i Milanit do të jetë një nga objektivat prioritarë të bluve të Londrës.

Sipas gazetës italiane “La Stampa”, skuadra angleze do të jetë gati të bëjë një investim të ri për të garantuar transferimin e portugezit te Milani. Klubi italian ka tentuar të rinovojë kontratën e Rafael Leão-s, e cila përfundon në vitin 2024, por, pas shumë muajsh, ende nuk është arritur të mbyllet marrëveshja.

Chelsea madje mësohet se ka informuar sulmuesin se do të ishte i gatshëm të ndihmonte në pagesën e borxhit që i ka Sportingut (rreth 20 milionë euro).

 

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...