Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gjermani

Nuk pranon largimin, Dortmund gati të rrisë më 150% pagën e Bellingham

Borussia Dortmund nuk ka ndërmend t’i dorëzohet fatit që duket se është i shkruar dhe do të përpiqet të “blindojë” Jude Bellinghamin për ta pasur anglezin të paktën edhe një sezon tjetër në skuadër.

Sipas raportimeve të medieve gjermane, “verdhezinjtë” janë të gatshëm të bëjnë një lëvizje të çmendur. Borussia Dortmund është e gatshme të rrisë me 150% pagën e talentit, duke e bërë atë lojtarin më të paguar.

Lexo edhe: 

Emra të mëdhenj të futbollit evropian si Real Madrid, Chelsea, Manchester United dhe Liverpool janë raportuar prej kohësh që janë në ndjekje të Bellingham dhe diçka e tillë nuk i pëlqen aspak klubit gjerman.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...