Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Nuk sheh “dritë” te Juventus, Di Maria po përgatitet për largimin

Angel Di Maria dhe Juventus duket se janë pranë “divorcit” pas vetëm një sezoni bashkë.

Dëmtimet e shumta të argjentinasit gjatë këtij sezoni, po edhe situata ku ndodhet klubi “bardhezi”, kanë ndikuar që palët të kuptojnë se nuk mund të vazhdojnë më tej bashkëpunimin.

Lexo edhe:

Sipas raportimeve të medieve italiane, sulmuesi ka nisur lëvizjet për të gjetur një tjetër ekip të rëndësishëm në Europë, pasi Di Maria nuk dëshiron të jetë në “ajkën” e futbollit për të paktën edhe një edicion tjetër.

Ndërsa Juventus nga ana tjetër pas pezullimit të marrë, duhet të mendojë për një riformatim jo vetëm të skuadrës, por të klubit në përgjithësi.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...