Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Nuk shkëlqeu te Atletico Madrid, irlandezi drejt rikthimit në “ishull”

Shtyhet krye-ndeshja e të dielës
Shtyhet krye-ndeshja e të dielës

Aventura e Matt Doherty në Spanjë do të marrë fund shumë shpejt.

Irlandezi nuk ka gjetur hapësira, pasi ka luajtur vetëm 3 ndeshje dhe tani “divorci” me madrilenët është i pashmangshëm ndërsa mbrojtësi kërkohet nga disa skuadra në “ishull”.

Lexo edhe: 

Burnley dhe Sheffield Utd, dy skuadrat që do të rikthehen në Premier League sezonin e ardhshëm janë në “pole-postion”, ndërsa mbrojtësi kërkohet edhe nga Crystal Palace dhe ish-skuadra e tij, Wolves.

Doherty ka luajtur më parë te Tottenham dhe Wolves në Angli.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...