Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Nuk u arritën objektivat, Tirana zyrtarizon largimin e trajnerit

Lajmi që qarkullon prej ditësh, tashmë është zyrtar: Tirana ka njoftuar ndërprerë bashkëpunimin me Erbim Fagun, në përfundim të një sezoni zhgënjyer, i mbyllur jashtë “Final Four”, por me “dhuratën” e marrë nga Egnatia, që mposhti në finalen e Kupës Kukësin (Tirana merr pjesë në Conference League). Bashkë me Fagun mbyll bashkëpunimin me Tiranën edhe Endri Vrapi, që ishte pjesë e stafit.

Njoftimi i Tiranës:

“FALEMINDERIT ERBIM FAGU 🤝

KF Tirana njofton se ka mbyllur me konsensus bashkëpunimin me trajnerin Erbim Fagu. Klubi i Futbollit Tirana shpreh mirënjohjen e pamatë për teknikun, mbi kontributin e madh që trajneri Fagu ka dhënë gjatë gjithë rrugëtimit si bardheblu dhe njëkohësisht i uron suksese në vazhdimësi.

Faleminderit Erbim për emocionet dhe punën tënde të palodhur! Gjithmonë një vend mes nesh!

FALEMINDERIT ENDRI VRAPI 🤝

KF Tirana njofton se zv. trajneri Endri Vrapi dhe klubi vendosën me konsensus për të ndërprerë bashkëpunimin.

Vrapi u bashkua me Tiranën gjatë këtij sezoni, duke qenë ndihmës trajner, teksa klubi e falënderon për punën dhe kontributin me ngjyrat bardh’ e blu, duke i uruar njëkohësisht suksese në karrierën e tij.”

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...