Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Nuk u federua në kohë, Liverpool nuk heq dorë nga talenti Carvalho

Liverpool arriti akordin me Fulham në lidhje me Fabio Carvalho, për shumën e 8 milionë paundëve. Zyrtarizimi mungoi, pasi nuk u plotësua brenda afateve kohore dokumentacioni i transferimit.

Për mesfushorin ofensiv interesohen edhe Borussia Dortmund e Sevilla, dhe “The Reds” po punojnë për të firmosur me të. Edhe pse 19-vjeçari nuk mund të regjistrohet si lojtar i Liverpool, ESPN raporton se bisedimet me Fulham vazhdojnë. Lojtarit me origjinë portugeze i përfundon kontrata në fund të sezonit.

Rregullat e FA i japin të drejtë Fulhamit të marrë kompensim nëse largohet nga klubi me transferim të lirë, pasi e ka zhvilluar 19-vjeçarin për shtatë vjet.

Kjo shifër do të jetë 500,000 paund nëse ai shkon në një klub jashtë Anglisë, por më e lartë nëse ai kalon në Liverpool ose një ekip tjetër në Premier League, me shumë që do të përcaktohet nga një gjykatë.

[quiz-cat id=”288388″]

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...