Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Nuk u grumbullua nga Enrique, Ramos mesazh krenarie pas eliminimit

Sergio Ramos, i cili mban rekordin e ndeshjeve për ekipin e Spanjës me 180 paraqitje, por që nuk u grumbullua nga Luis Enrique që nga marsi 2021, publikoi një mesazh mbështetjeje dhe krenarie për “La Rojan” pas eliminimit tnë raundin e 1/8-ave nga Maroku, në “Katar 2022”.

“Sot, më shumë se kurrë, krenar për flamurin tonë, krenar për vendin tonë dhe krenar për lojtarët tanë”, shkroi mbrojtësi i PSG-në në llogarinë e tij zyrtare në Instagram. “Spanja nuk humbet, Spanja mëson. Spanja bie, pengohet, por ngrihet dhe vazhdon të kryesojë. Ne do të kthehemi dhe do të kthehemi më të fortë. Forca Spanja!”, e mbyll Ramos.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sergio Ramos (@sergioramos)

 

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...