Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Nuk u lejohet të futen në stadium, tifozët e Eintrachtit shkaktojnë kaos në Napoli

Kaos në Napoli, ku klubi italian i presidentit De Laurentiis do të përplaset me Eintrachtin e Frankfurtit në ndeshjen e kthimit të dytë të fazës së 1/8-ave të Champions League.

Mbështetësit e dy skuadrave kanë pasur përplasje në orët e fundit dhe ata të Eintrachti Frankfurt kanë pasur ndihmën e mbështetësve të Atalantës, rivalë të Napolit.

Lexo edhe:

  1. Rregulli i ri i zëvendësimeve, nëse lojtari nuk largohet për 10 sekonda…
  2. “Çmenden” arabët, ofertë stratosferike për Lionel Messin
  3. Një Botëror “extra large”, FIFA miraton formatin e ri të enjten
  4. Bayern Mynih dhe Chelsea heqin dorë nga sulmuesi francez, Inter “fërkon duart”

Ka të dhëna për makina të djegura dhe lëndime të lehta. Policia po punon për të vënë nën kontroll situatën.

Duhet theksuar se tifozët e Eintrachtit të Frankfurtit u ndaluan nga UEFA të ndiqnin ndeshjen kundër Napolit në stadium, por edhe kështu ata vendosën të udhëtonin drejt qytetit italian.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...