Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Nuk u paraqit para Dhomës së Deputetëve, urdhërohet marrja me forcë e Ronaldihnos

I thirrur për t’u paraqitur dje në një komision të Dhomës së Deputetëve të Brazilit, që po heton mashtrimin me kriptovalutat, Ronaldinho Gaúcho edhe këtë herë mungoi, duke i detyruar debutetët që të kërkojnë udhëtimin e tij të detyrueshëm nga Brasilia.

Përfaqësuesit ligjore të e ish-sulmuesit të Gremios, PSG-së, Barcelonës apo Milanit e justifikuan mungesën e tij me faktin se aeroporti i Porto Alegres ishte “mbyllur për shkak të një stuhie”, pra “fluturimet ishin anuluar apo vonuar”.

Lexo edhe:

Ronaldinho dyshohet se ka marrë pjesë në një mashtrim që i atribuohet kompanisë 18kRonaldinho, e cila ofronte fitime të rreme për këdo që investonte minimalisht 30 dollarë (27 euro) në monedha virtuale.

Megjithatë, mbrojtja pretendon se ish-“ylli” i “Seleçaos” ishte një “viktimë” e asaj kompanie, e cila përdorte imazhin dhe emrin e tij pa autorizim.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...