Futboll

Nuk zbatoi rregullat për parandalimin e COVID-19, gjobë për legjendën e Barcelonës

Legjenda e Barcelonës dhe futbollit spanjoll, Xavi Hernandez, ndëshkohet nga Federata e Futbollit të Katarit. Tekniku aktual i Al Sadd dhe disa lojtarë dhe anëtarë të stafit teknik të kësaj skuadre, janë gjobitur pasi kanë shkelur disa rregulla për parandalimin e përhapjes së Covid-19. Vetëm Xavi ditët e fundit kishte njoftuar se ishte testuar pozitiv me Koronavirus, por qeveria e futbollit të vendit arab nuk ka saktësuar se cilat rregulla nuk ka zbatuar spanjolli.

Xavi është gjobitur me shumën 2700 dollarë ose 2300 euro. Në njoftimin për shtyp, tema e shkeljes së kryer nuk është sqaruar në detaje, por kuptohet që sanksioni lidhet me “mosrespektimin e protokolleve të Ministrisë së Shëndetit Publik, duke përfshirë angazhimin për të qëndruar në karantinë, në shtëpi”.

Tani për tani, nuk ka asnjë reagim nga Xavi apo nga protagonistët e tjerë të skuadrës Al Sadd. Një rrufe rrufeje me një qiell të pastër për ish-lojtarin e datëlindjes 1980, i cili kishte thënë se ndihej në gjendje të përsosur dhe se po ndiqte udhëzimet përkatëse, duke qëndruar i izoluar derisa të dilte negativ.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency