Premier League

Numër i madh të prekurish te Newcastle, shtyhet ndeshja ndaj Aston Villës

Ndeshja Aston Villa – Newcastle, e programuar për t’u zhvilluar këtë të premte në “Villa Pak” është shtyrë për një afat për pacaktuar. Shkak është bërë koronavirusi, që ka prekur një numër të madh futbollistësh të “qymyrxhinjve”.

Deri tani janë raportuar 9 futbollistë pozitivë ndaj koronavirusit, ndërsa klubi i Newcastle ka ndërprerë edhe stërvitjen, në pritje të tamponëve të radhës, ku do të shihet nëse ka të tjerë të infektuar.

Vendimi për shtyrjen e ndeshjes është komunikuar pasditen e sotme nga liga angleze, e cila ka theksuar se gjithçka është bërë pas kërkesës së klubit të Newcastle, që nuk po stërvitet këto ditë.

Nga ana tjetër edhe klubi i Aston Villës ka mirëkuptuar situatën në të cilën ndodhen “qymyrxhinjtë” dhe kanë dhënë miratimin për shtyrjen e ndeshjes, e cila bëhet kështu takimi i parë i sezonit që shtyhet për shkak të koronavirusit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency