Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Numri 1 i qeverisë së futbollit brazilian mohon kontaktet me Pep

Asnjë kontakt me Pep Guardiolën. Presidenti i Konfederatës Braziliane të Futbollit (CBF), Ednaldo Rodrigues, në një intervistë për “UOL” siguron se nuk e testuar terrenin për të afruar trajnerin aktual të Manchester City-t në krye të “Seleçãos”, pas Botërorit 2022, teksa Tite ka paralajmëruar largimi.

“Ne të gjithë e dimë që Guardiola është një trajner fitues, një person që nuk ka nevojë për prezantim, por unë kurrë nuk kam kontaktuar me të, as nuk kam autorizuar dikë tjetër për ta bërë këtë në emër të CBF”.

Numri 1 i futbollit brazilian ka konfirmuar gjithashtu se përfaqësuesja e Brazilit do të luajë dy miqësore në përgatitje për Botërorin 2022, me Japoninë dhe Korenë e Jugut, dhe nuk ka përjashtuar një tjetër test të mundshëm, më 4 qershor, kundër Argjentinës, në Spanjë. Në Katar, Brazili do të përballet në fazën e grupeve me Zvicrën, Serbinë dhe Kamerunin.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...