Conference League

Numri 1 i UEFA-s zbulon mesazhin e Mourinhos rreth finales së Tiranës: Ishte i emocionuar!

Më datë 25 maj, vëmendja e opinionit sportiv në Europë do të jetë e gjitha e përqendruar në Tiranë teksa stadium Air Albania do të mirëpresë finalen e edicionit të parë të Uefa Conference League.

Një trofe i cili do të diskutohet nga Roma dhe Feynoord, ndërsa kompeticioni më i ri në Europë ka fituar simpati të madhe, madje vetë presidenti i UEFA-s, Aleksandër Ceferin zbulon telefonatën me trajnerin e Romës, Jose Mourinho duke theksuar se portugezi ishte shumë i emocionuar rreth finales së Tiranës.

“Ka pasur shumë skepticizëm rreth Conference League, por mora një mesazh nga Jose Mourinho pas kualifikimit të Romës në finale dhe ishte shumë i emocionuar. Nuk kam marrë në jetën time aq shumë zemra në një mesazh, madje as nga vajzat”, theksoi slloveni.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Ligue 1 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Auxerre
0
0
0
0
0
0
0
0
2Lille
0
0
0
0
0
0
0
0
3Lorient
0
0
0
0
0
0
0
0
4Monaco
0
0
0
0
0
0
0
0
5Nantes
0
0
0
0
0
0
0
0
6Nice
0
0
0
0
0
0
0
0
7PSG
0
0
0
0
0
0
0
0
8Strasbourg
0
0
0
0
0
0
0
0
9Ajaccio
0
0
0
0
0
0
0
0
10Angers SCO
0
0
0
0
0
0
0
0
11Brest
0
0
0
0
0
0
0
0
12Clermont
0
0
0
0
0
0
0
0
13Montpellier
0
0
0
0
0
0
0
0
14Reims
0
0
0
0
0
0
0
0
15Troyes
0
0
0
0
0
0
0
0
16Olympique Marseille
0
0
0
0
0
0
0
0
17Toulouse
0
0
0
0
0
0
0
0
18Lens
0
0
0
0
0
0
0
0
19Rennes
0
0
0
0
0
0
0
0
20Olympique Lyonnais
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency