Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

“Numri 10 më i mirë që ‘Camp Nou’ ka parë”, Eintracht Frankfurt tallet me Barçën dhe Messin

Barcelona u eliminua mbrëmjen e së mërkurës nga Europa League në raundin e çerekfinaleve, pas humbjes me rezultatin e përgjithshëm 4-3 në dy takimet kundër Eintracht Frankfurt.

Filip Kostic ishte ylli i mbrëmjes në këtë përballje, ndërsa pas ndeshjes klubi gjerman ka thumbuar katalanasit duke e cilësuar serbin si “numrin 10 më të mirë që ka luajtur ndonjëherë në Camp Nou”, pra duke ulur në të njëjtën kohë edhe legjendën e klubit “blaugrana”, Lionel Messin.

Kostic ishte lojtari kryesor në përballjen në Camp Nou ndaj spanjollëve, duke shënuar dy herë dhe duke dhënë një asistë në tre golat e gjermanëve, përpara se Busquets dhe Depay të shënonin për Barçën.

Eintracht Frankfurt e quajti mesfushorin si një lojtar më të mirë se Messi dhe në një reagim në faqen zyrtare në “Twitter” shkruan: “Me shumë mundësi numri 10 më i mirë që ky stadium ka parë ndonjëherë…”

Ndërsa postuan edhe një video të Kostic duke u treguar fanellën e tij turmës, mënyrë kjo se si Messi festonte pasi shënonte kundër Real Madridit.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...