Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Objektivi i dyfishtë, Atletico Madrid merkato tek ekipi i Serie A

Dusan Vlahovic vijon të mbetet një nga lojtarët më të kërkuar në merkato. Sulmuesi po shkëlqen me Fiorentinën në Serie A, aty ku kryeson renditjen e golashënuesve me 16 realizime sezonale.

21-vjeçari pëlqehet nga disa klube të mëdha të Premier League, por garës për shërbimet e tij i është bashkuar edhe Atletico Madrid, që e cilëson si zëvendësuesin perfekt të Luis Suarez.

“Colchoneros” e kërkuan edhe në verën e kaluar sulmuesin e ekipit nga Firence, ndërsa tani po projektojnë një goditje të dyfishtë te Fiorentina. Mediet spanjolle shkruajnë se Diego Simeone do edhe Nikola Milenkovic.

Mbrojtësi dhe sulmuesi serb kanë kontratë deri në vitin 2023 me Fiorentinën, që ka bllokuar largimin e tyre në janar dhe shpreson të përfitojë sa më shumë nga shitja e tyre në fund të sezonit.

[quiz-cat id=”294111″]

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...